Jesteś tutaj: Start Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Share

Pierwszy miesiąc nauki już za nami. Trzeba przyznać, że wrzesień pożegnaliśmy w sposób wyjątkowy - po raz pierwszy nasza placówka wraz z Branżową Szkoła I Stopnia i Zasadniczą Szkołą Zawodową w Sierakowicach włączyły się do ogólnopolskiej akcji pod hasłem Dzień Głośnego Czytania.  Święto dedykowane Janinie Porazińskiej, autorce książek dla dzieci i młodzieży, obchodzimy 29 września, czyli w dzień urodzin pisarki.

 Tegoż dnia na holu zgromadziła się społeczność szkolna,  którą powitali prowadzący imprezę: Agnieszka Wenta z kl. III LO i Przemysław Bulczak z kl. IV TA. Następnie dyrektor BSIS i ZSZ w Sierakowicach – pani  Krystyna Formela podzieliła się swoimi refleksjami na temat znaczenia książki w życiu młodego człowieka, który wciąż poszukuje wartości. Czytanie otwiera człowieka na świat duchowy, pozwala zdystansować się do otaczającej rzeczywistości.

Następnie uczniowie głośno czytali „Lorda Jima”. Można było – choć na chwilkę - zapomnieć o codzienności i przenieść się do świata bohaterów książki Josepha Conrada.

W części zamykającej wydarzenie pani Marzena Majcher -wicedyrektor ZSP w Sierakowicach podziękowała organizatorkom za propagowanie czytelnictwa, młodzieży za czynny udział w akcji – prawdziwy dialog z książką. Warto dodać, że inicjatorką imprezy była pani Natalia Formela – bibliotekarka BSIS, która we współpracy z nauczycielem-bibliotekarzem ZSP, Mariolą Leszczyk oraz nauczycielami języka polskiego wspólnie zorganizowały to kulturalne przedsięwzięcie.

                                                                       Mariola Leszczyk, współorganizatorka akcji

imageimageimageimageimage

 

Newsletter

Chcesz być informowany na bieżąco o wydarzeniach w naszej szkole ? Zapisz się do newslettera

Kontakt

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
ul. Dworcowa 3
83-340 Sierakowice

  • T: 58 6816270

Znajdź nas

Bądź zawsze na bieżąco. Dołącz do nas w sieciach społecznościowych...

Dziennik elektroniczny

Informacje dla rodziców i uczniówJesteś tutaj: Start Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania