Jesteś tutaj: Start X Festiwal Potraw Kaszubskich w Ostrzycach

X Festiwal Potraw Kaszubskich w Ostrzycach

Share

Niezwykłe trofeum jakim jest złota łyżka wygrały uczennice z  klasy II,III i IV Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych ZSP Sierakowice. 30 września Dominika Prena, Julia Szultka, Roksana Złoch , Weronika Bronk oraz Patrycja Krefta, uczestniczyły w X FESTIWALU POTRAW KASZUBSKICH '' KASZEBSCZE JESTKU '' w Ostrzycach.  W konkursie brało udział sześć szkół gastronomicznych, m.in.: z Somonina, Przodkowa, Kościerzyny, Człuchowa, Chojnic oraz Sierakowic.

Dominika Prena i Roksana Złoch przygotowały roladki wieprzowe w sosie grzybowym z kaszą bulgar i zieloną pianką oraz pesto z zielonej pietruszki z warzywami, a Julia Szultka i Weronika Bronk  zaserwowały gruszkę w wiśniówce podaną z ciastkiem zbożowym, powidłami śliwkowymi oraz blatem czekoladowym z kremem dyniowym i sosem z czarnego bzu i malin. Patrycja Krefta zajęła się dekoracją stołu do degustacji potraw oraz obsługą stanowiska.

W czasie zmagań konkursowych mistrzowie - Krzysztof Szulborski - prezes Stowarzyszenia Kucharzy Polskich, Andrzej Ławniczak i Kazimierz Żołnowski przygotowywali różne przysmaki kaszubskie oraz opowiadali o regionalnych potrawach. Gustom kulinarnym i uczestnikom imprezy przygrywała kapela kaszubska.

Po kilku godzinach intensywnych zmagań drużyna  ZSP Sierakowice, perfekcyjnie wykonała potrawy konkursowe. Praca naszych uczennic została doceniona przez jury. Dziewczyny zajęły pierwsze miejsce,  zdobywając tym samym wspomniane trofeum - złotą łyżkę. Ponadto otrzymały drobne nagrody rzeczowe. Dziewczęta wygrały też książki kucharskie oraz bon w wysokości 350 złotych przeznaczony na zakup sprzętu do pracowni gastronomicznej.

Warto dodać, że opiekę nad uczniami sprawowała pani Mirosława Cyman.

Uczestnicy konkursu

imageimageimageimageimageimage

 

Newsletter

Chcesz być informowany na bieżąco o wydarzeniach w naszej szkole ? Zapisz się do newslettera

Kontakt

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
ul. Dworcowa 3
83-340 Sierakowice

  • T: 58 6816270

Znajdź nas

Bądź zawsze na bieżąco. Dołącz do nas w sieciach społecznościowych...

Dziennik elektroniczny

Informacje dla rodziców i uczniówJesteś tutaj: Start X Festiwal Potraw Kaszubskich w Ostrzycach