Jesteś tutaj: Start Złap bakcyla! Udział młodzieży w warsztatach edukacji finansowej

Złap bakcyla! Udział młodzieży w warsztatach edukacji finansowej

Share

Warszawski Instytut Bankowości stworzył program edukacyjny dla młodzieży szkolnej, pod hasłem BAKCYL, czyli Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży. Inicjatywa ta polega na zaangażowaniu pracowników banków w roli trenerów wolontariuszy, których zadaniem jest prowadzenie w szkołach lekcji z zakresu finansów.

W ramach doradztwa zawodowego oraz zajęć ekonomicznych, uczniowie naszej szkoły z klas: II, III, oraz IV Technikum Ekonomicznego w dniu 29 września,  uczestniczyli w zajęciach zrealizowanych przez reprezentanta Banku WBK w Kartuzach pana Jakuba Jarząbek.

Podczas spotkania z przyszłymi ekonomistami, pracownik banku wyjaśnił, na czym polega praca w tej instytucji, przedstawił wymagania w zakresie posiadanych wiadomości i umiejętności i, co najważniejsze, nakreślił możliwości zatrudnienia, odbycia praktyk i staży. W drugiej części  warsztatów wykładowca omówił piramidy finansowe i  zademonstrował bezpieczny sposób korzystania z bankowości internetowej. Ponadto prowadzący warsztaty wskazał konkretne przypadki osób, które padły ofiarą oszustwa. Słusznie zauważył, że znajomość kwestii operowania pieniędzmi, może nas przed tym uchronić. Zaznaczył, że warto wiedzieć też o tym, co dzieje się w gospodarce, zarówno lokalnej jak i światowej.

Drogi uczniu, w związku z tym, że zainteresowania tego rodzaju tematyką pozwolą ci wybrać odpowiedni kierunek studiów, a później pokierować twoją karierą zawodową,  nie zwlekaj i już dziś zacznij planować przyszłość.

Aleksandra Labuda

doradca zawodowy

imageimageimageimageimageimageimageimageimage

 

Newsletter

Chcesz być informowany na bieżąco o wydarzeniach w naszej szkole ? Zapisz się do newslettera

Kontakt

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
ul. Dworcowa 3
83-340 Sierakowice

  • T: 58 6816270

Znajdź nas

Bądź zawsze na bieżąco. Dołącz do nas w sieciach społecznościowych...

Dziennik elektroniczny

Informacje dla rodziców i uczniówJesteś tutaj: Start Złap bakcyla! Udział młodzieży w warsztatach edukacji finansowej