Jesteś tutaj: Start Europejski Dzień Języków 2017

Europejski Dzień Języków 2017

Share

“Jeden język ustawia Cię w korytarzu życia. Dwa języki otwierają każde drzwi po drodze.”
F. Smith

Zgodnie z tym mottem nauczyciele języków obcych codziennie kładą w naszej szkole nacisk na sumienną naukę j. angielskiego i niemieckiego. Tegoroczne obchody Europejskiego Dnia Języków były wyjątkowe - zapoznały nas z mową ojczystą również mieszkańców takich krajów jak Ukraina, Malezja, Włochy, Francja czy Litwa. Dlaczego? W minionych latach uczniowie ZSP podczas wielu projektów zagranicznych i warsztatów AIESEC mieli kontakt ze swoimi rówieśnikami z tych właśnie państw. Postanowiliśmy przypomnieć o zawartych przyjaźniach i przeżytych przygodach. Przy okazji przetestowaliśmy też wiedzę nauczycieli, dotyczącą podstawowych zwrotów w szlifowanych przez nich językach Uczniowie ZSP w Sierakowicach mieli okazje obejrzeć film nagrany podczas realizacji naszych projektów językowych, a ich zadaniem było zapamiętanie jak największej ilości słówek w kilku językach: malezyjskim, francuskim, litewskim i włoskim oraz wykazanie się dobrą pamięcią podczas rozwiązywania quizu Kahoot z ich znajomości. Zwycięzcy zostali oczywiście nagrodzeni!

Entuzjastycznie przyjęto również konkurencje dla nauczycieli. Wyszło na jaw, którzy z nich potrafią nauczyć się na kartkówkę pięć minut przed dzwonkiem! Było dużo emocji, śmiechu, rywalizacji ;)

Impreza na pewno nie byłaby tak udana, gdyby nie nasze niezawodne lingwistki:  specjalistka od języka angielskiego z klasy II LO - Kamila Szela, fanka języka niemieckiego - Agnieszka Wenta z klasy III LO i Anastasiia Voloshyna z II TŻ, której językiem ojczystym jest język ukraiński. Brawo również dla naszej obsługi technicznej: Adriana Warczaka i Szymona Wilczewskiego, na których zawsze można liczyć!

Pamiętajcie, że w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach  języki obce liczą się 365 dni w roku!  

                                                                                                         Ewelina Telega 

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Newsletter

Chcesz być informowany na bieżąco o wydarzeniach w naszej szkole ? Zapisz się do newslettera

Kontakt

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
ul. Dworcowa 3
83-340 Sierakowice

  • T: 58 6816270

Znajdź nas

Bądź zawsze na bieżąco. Dołącz do nas w sieciach społecznościowych...

Dziennik elektroniczny

Informacje dla rodziców i uczniówJesteś tutaj: Start Europejski Dzień Języków 2017