Jesteś tutaj: Start Jesienna edycja targów edukacyjnych dla maturzystów - Salon Maturzystów Perspektywy 2017

Jesienna edycja targów edukacyjnych dla maturzystów - Salon Maturzystów Perspektywy 2017

Share

Jak przygotować się do egzaminu maturalnego, żeby go zdać najlepiej? Co i gdzie studiować? Czym kierować się przy wyborze dalszej drogi kształcenia? Takie pytania nurtują niejednego młodego człowieka, który już niebawem zadecyduje o swojej przyszłości. Chętnie wychodzimy naprzeciw potrzebom naszych uczniów, wspieramy ich w drodze do osiągnięcia celu. W związku z tym 28 września wraz z maturzystami wybraliśmy się do Centrum Rozwoju Talentów w Gdańsku.

Salon Maturzystów, który w szesnastu ośrodkach akademickich przeprowadzony został w tym roku już po raz jedenasty, to największa w kraju edukacyjna kampania informacyjna przeznaczona dla uczniów klas maturalnych, przygotowujących się do egzaminu i rekrutacji na studia.

Uczniowie klasy III LO oraz IV TŻ/TA pozyskali informacje o kierunkach kształcenia, rekrutacji, współpracy międzynarodowej i perspektywach, jakie daje oferta wyższych uczelni. Maturzyści mogli porozmawiać z ekspertami z OKE, studentami oraz zapoznać się z  materiałami promującymi uczelnie nie tylko z województwa pomorskiego. Wyjątkową popularnością cieszyły się stoiska Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej i Perspektyw.  Tam też można było otrzymać gratisowe egzemplarze Informatora dla Maturzystów 2018.

Ciekawym doświadczeniem była wizyta w nowoczesnym punkcie doradczo-coachingowym mieszczącym się w Olivia Business Centre. Centrum Rozwoju Talentów w Gdańsku jest przyjaznym miejscem dla wszystkich osób poszukujących właściwego wsparcia w kreowaniu swojej kariery. W ofercie CRT przygotowano dla naszych uczniów praktyczne zajęcia z ekspertami – trenerami biznesu i znawcami marketingu. Specjaliści zaprezentowali maturzystom interaktywny informator zawodowy. Znajdują się w nim wszystkie niezbędne wiadomości oraz wskazówki dotyczące  wyboru właściwej ścieżki edukacyjnej. W poradniku znalazły się między innymi informacje o aktualnych kierunkach kształcenia, typach szkół ponadgimnazjalnych jak również oferty gdańskiego szkolnictwa wyższego. Dodatkowo informator został wyposażony w wiedzę z zakresu lokalnego rynku na temat deficytowych branż, zawodów oraz specjalności.

Za nami wrzesień, przed Wami, drodzy maturzyści  zaledwie kilka miesięcy wytężonej pracy. Życzymy Wam sukcesów i pomyślnych wyborów.  Pamiętajcie, dobry wybór - lepsza perspektywa. Powodzenia !

Aleksandra Labuda

Doradca zawodowy ZSP w Sierakowicach

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

 

Newsletter

Chcesz być informowany na bieżąco o wydarzeniach w naszej szkole ? Zapisz się do newslettera

Kontakt

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
ul. Dworcowa 3
83-340 Sierakowice

  • T: 58 6816270

Znajdź nas

Bądź zawsze na bieżąco. Dołącz do nas w sieciach społecznościowych...

Dziennik elektroniczny

Informacje dla rodziców i uczniówJesteś tutaj: Start Jesienna edycja targów edukacyjnych dla maturzystów - Salon Maturzystów Perspektywy 2017