Jesteś tutaj: Start Poznajmy się jeszcze lepiej, czyli Otrzęsiny 2017

Poznajmy się jeszcze lepiej, czyli Otrzęsiny 2017

Share

Otrzęsiny, tradycyjne spotkanie integracyjne dla uczniów klas pierwszych, już za nami. Odbyły się 5 października. Jak zawsze w imprezie wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i Branżowej Szkoły I stopnia, przez co integracja była zarówno międzyklasowa, jak i miedzyszkolna.

 

Spotkanie rozpoczęło się od autoprezentacji poszczególnych klas. Większość zdecydowała się na opowiedzenie o sobie poprzez przedstawienie poszczególnych uczniów. Miło było usłyszeć, jak wielu dobrych rzeczy młodzież zdążyła się o sobie dowiedzieć. Uczniowie wystąpili w ustalonych i przygotowanych wcześniej strojach.

Chociaż celem Otrzęsin nie była rywalizacja, poszczególne zadania przygotowane dla młodzieży były punktowane. Pierwszą konkurencją był quiz wiedzy o szkole, a jego pytania sprawdzały wiedzę przydatną dla uczniów. Po nim reprezentanci klas musieli pokonać tor przeszkód – jedna osoba z zawiązanymi oczyma musiała pokonać krętą trasę, pozbierać leżące na niej woreczki z grochem i przejść przez szarfę. Druga – prowadziła ją od startu do mety, wydając polecenia. Liczył się czas pokonania toru. Kolejną konkurencją, budzącą wielkie emocje wszystkich uczestników i widzów, był bieg sztafetowy w workach. Po nim całe klasy zostały poproszone o wymyślenie i zaprezentowanie hasła promującego szkołę, odwołującego się do jej mocnych, charakterystycznych cech. Ostatnim zadaniem były „żabie skoki” – sześcioosobowe drużyny skokami poszczególnych zawodników starały się osiągnąć jak największą łączną odległość.

Otrzęsiny zakończył taneczny „pociąg” – uczniowie prowadzeni przez wodzireja zatańczyli na płycie boiska kankana, makarenę, lambadę i kaczuszki. Po nim prowadząca zaproponowała jeszcze naukę nowego tanecznego układu. Dużo było śmiechu i zabawy, a wspólny taniec skusił nawet starszych kolegów z III TŻ: Adriana Warczaka i Szymona WilczewskiegoJ, obsługujących nagłośnienie.

Imprezę przygotowali pedagodzy szkolni z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i Branżowej Szkoły I stopnia, a jej przeprowadzenie powierzyli uczennicom z klasy II LO: Kamili Szela, Laurze Cyra, Agacie Stanisławskiej, Paulinie Pioch, Karolinie Bayer, Kornelii Kukowskiej, Wiktorii Jereczek, Weronice Czaja, Paulinie Littwin i Weronice Benkowskiej. Serwis fotograficzny zapewniła Natalia Zdrojewska z III LO.

Mariola Kałduńska - pedagog szkolny

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Newsletter

Chcesz być informowany na bieżąco o wydarzeniach w naszej szkole ? Zapisz się do newslettera

Kontakt

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
ul. Dworcowa 3
83-340 Sierakowice

  • T: 58 6816270

Znajdź nas

Bądź zawsze na bieżąco. Dołącz do nas w sieciach społecznościowych...

Dziennik elektroniczny

Informacje dla rodziców i uczniówJesteś tutaj: Start Poznajmy się jeszcze lepiej, czyli Otrzęsiny 2017